Data wydarzenia 22.03.2025 godz. 20:00
Patrząc na Księgę Przebojów Guinnessa, można by pomyśleć, że historia sukcesu Smokie to fenomen lat 70-tych. W końcu 11 z ich 14 brytyjskich hitów pojawiło się w tej bogatej w wydarzenia muzycznej dekadzie. Jednak ich ogromny sukces rozkwitł na całym świecie, w tym w Skandynawii, RPA, Niemczech, a nawet w Chinach. Smokie to zespół, który wyprzedał trasy koncertowe i zdobył platynowe płyty w ciągu czterech dekad – w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych i obecnie.
Krótkie podsumowanie dawnej chwały. Smokie po raz pierwszy zebrali się w szkole w Yorkshire pod koniec lat 60-tych. Po przejściu przez różne nazwy i style, podpisali kontrakt z bardzo popularną wówczas wytwórnią RAK Mickiego Mosta i znaleźli się na listach przebojów. Piosenki takie jak „If You Think You Know How To Love Me”, „Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me”, „It’s Your Life” i „Oh Carol” (wszystkie w Top 10) stały się stałymi utworami radiowymi i dały Smokie bilet do podróżowania po całym świecie.
Brzmienie było połączeniem chwytliwych piosenek i charakterystycznych, ale bezwstydnie inspirowanych Stanami Zjednoczonymi soft-rockowych harmonii Smokie, a ich sekretem była mieszanka wokalna – zgrzytliwy, przesiąknięty emocjami ołów zestawiony z melodyjnymi harmoniami, które dają wyjątkowy, słodko-gorzki rezultat.
Po osiągnięciu ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, Smokie nagrali w 1997 roku w Nashville album „Wild Horses”, którego produkcja kosztowała zespół ćwierć miliona funtów. Dało im to pozycję w amerykańskim radiu country, podczas gdy kolekcje hitów nadal znajdują odpowiedni rynek. Trend ten był kontynuowany przez „Uncovered” i „Uncovered Too”, które były ogromnymi hitami w całej Skandynawii – osiągając top 5 w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji – uzyskując status podwójnej platyny.
Smokie nadal jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie. Ostatnie wydarzenia na świecie, a także bardziej druzgocące wieści o odejściu Terry’ego Uttleya sprawiły, że dzisiejszy skład musiał się zmienić i rozwinąć wraz z dołączeniem Pete’a Lincolna, byłego członka The Sweet na wokalu prowadzącym i gitarze rytmicznej oraz Luke’a Bullarda, syna Martina Bullarda, który zastąpił Terry’ego na basie i wokalu wspierającym, dziedzictwo Smokie, które zostało założone przez Terry’ego, będzie żyło dalej, a Smokie nie może się doczekać spotkania z wami wszystkimi podczas ich dalszej podróży.
Skład Smokies to:
Steve Pinnell na perkusji
Mick McConnell na gitarze prowadzącej i wokalu
Pete Lincoln wokal prowadzący i gitara rytmiczna
Martin Bullard klawisze
Luke Bullard na gitarze basowej i wokalu wspierającym

Nie ma dymu bez ognia, jak mówi przysłowie – a Smokie wciąż działają na wszystkich pięciu cylindrach! Więcej informacji, oficjalne wydarzenie w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/289684997352974

Bilety

BILETY: https://www.artbilet.pl/smokie

Zamówienia grupowe powyżej 20 biletów prosimy kierować na: grupy@yea.com.pl

Zachęcamy do rezerwacji noclegów w partnerskich hotelach.