Wakacyjna gratka dla miłośników rolek i niepowtarzalna okazja dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sportami wrotkarskimi! Ponownie oddajemy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach.  W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy.  Na rolkowisku spotykać się będziemy w każdą niedzielę lipca oraz dwie ostatnie niedziele sierpnia 2019 w godz. 16.00-19.00.  Wejście do hali (A1) od godz. 15.45. Wstęp WOLNY! Cykl odbywa się dzięki wsparciu Miasta Gdańska oraz Miasta Sopotu. W godzinach trwania rolkowisk zapraszamy również do PUBu Classic Restaurant (A1).

Warsztaty pod okiem instruktorów odbędą się tradycyjnie z podziałem tematycznym:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie)
  2. Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki.
  5. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Po warsztatach zapraszamy do wspólnej, swobodnej jazdy po płycie ERGO ARENY do godz. 19:00.

18 sierpnia, w ramach Rolkowiska w ERGO ARENIE, zorganizowany zostanie gdańsko-sopocki Przystanek Powerslide Tour. W godzinach 16:00-18:00 zapraszamy na klasyczne warsztaty, o 18:00 uruchomiona zostanie strefa autografów, a o 18:30 wystartują zawody I Love Rolki do udziału w których namawia Amatorska Liga Slalomowa oraz Bladecrossa. Więcej informacji, ZAPISY na zawody: https://www.facebook.com/events/651976728656838/

UWAGA: Możliwe jest wypożyczenie rolek w cenie 20 zł i kasku z ochraniaczami w cenie 5 zł od wydarzenia pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji drogą mailową: roll4all@roll4all.pl.

SPONSORZY STRATEGICZNI:

– Gmina Miasta Gdańska

– Gmina Miasta Sopotu 

PATRONI MEDIALNI:

–  Dziennik Bałtycki

–  Portal Trojmiasto.pl

–  Radio ESKA

PARTNERZY:

– Stowarzyszenie Trójmiejski Klub „MEDIA”

– Roll 4 All

– Fit Klub Trójmiasto