Data wydarzenia 14.07.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 27.07.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 28.07.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 04.08.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 11.08.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 18.08.2024 godz. 16:00
Data wydarzenia 25.08.2024 godz. 16:00

W wakacje znowu spotkamy się na rolkach! Ósma odsłona bezpłatnych Rolkowisk w ERGO ARENIE wystartuje już 7 lipca, na płycie głównej gdańsko-sopockiej hali jeździć będziemy w dwie pierwsze niedziele i ostatni weekend lipca oraz wszystkie niedziele sierpnia 2024, a o dodatkowe atrakcje dla miłośników sportów wrotkarskich zadba partner strategiczny cyklu – ERGO Hestia.   

4000 metrów kwadratowych powierzchni w ERGO ARENIE do dyspozycji rolkarzy oddawanych będzie 7, 14, 27 i 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia 2024 w godz. 16:00-19:00. Tradycyjnie już, ostatnia niedziela połączona zostanie z zawodami, a godziny jazdy zostaną odpowiednio wydłużone.

Ciężko wyobrazić sobie letnie miesiące w ERGO ARENIE bez naszych wakacyjnych Rolkowisk. O tym jak ważny jest to cykl świadczy każdorazowa frekwencja, a uśmiechy uczestników robiących postępy dzięki współpracy z doświadczonymi instruktorami to najlepsza zachęta do spędzania lipcowych i sierpniowych weekendów pod dachem gdańsko-sopockiej hali. Wstęp jest wolny, do zobaczenia – zaprasza Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala-Gdańsk Sopot, operatora ERGO ARENY, organizatora cyklu.

Rolkowisko doskonale wpisuje się w naszą wizję wsparcia rozwoju lokalnej społeczności. To bardzo dobre uzupełnienie aktualnej oferty ERGO ARENY – z jednej strony możemy wybrać wydarzenia kulturalne, z drugiej – nie brakuje okazji do aktywności fizycznej. To wielka radość, kiedy możemy wesprzeć taką inicjatywę – podkreśla Maria Rosa, Dyrektor Biura Marketingu i PR w ERGO Hestii.

Na wszystkich chętnych podczas Rolkowisk w ERGO ARENIE 2024 czekać będzie 5 specjalnie wyznaczonych stref:

– strefa nauki jazdy – nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie,

– strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora,

– strefa nauki jazdy aggressive/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności, zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,

– strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie), w tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki,

– strefa hokeja na rolkach – powstanie plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami, będą się na nim odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Chcesz pojeździć na rolkach, ale nie masz własnego sprzętu? Żaden problem! Wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami możliwe będzie po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie www.skate-arena.pl/rolkowisko.

Partnerami strategicznymi Rolkowisk w ERGO ARENIE są Miasto Gdańsk, Miasto Sopot oraz ERGO Hestia.

Patronami medialnymi cyklu są Dziennik Bałtycki, portal Trójmiasto.pl oraz Radio ESKA.

Regulamin imprezy znaleźć można tutaj.

Wejście na Rolkowiska – A1, poziom 0 – główne wejście pod ekranem na elewacji.

Podczas Rolkowisk w ERGO ARENIE w przestrzeni A1 czynny będzie PUB oferującym.in. hot dogi, nachosy, kawę, herbatę, napoje oraz pyszne lody.

Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie wakacyjnym, przy okazji Rolkowisk, przy ERGO ARENIE działał będzie bezpłatny Eko parking. Żeby skorzystać z darmowej możliwości zaparkowania należy pobrać bezpłatny bilet z parkomatu, a następnie pozostawić go za przednią szybą pojazdu. Bilet ten ważny jest przez tydzień. Opłata za parkowanie bez ważnego biletu wynosi 240 zł.