Rehasport Clinic

rehasport

Rehasport Clinic – zdrowy możesz więcej!
Rehasport Clinic jest miejscem najwyższych kompetencji medycznych z zakresu ortopedii, diagnostyki obrazowej i rehabilitacji. Troską kliniki jest zapewnienie pacjentom efektywnego leczenia w komfortowych warunkach, a poprzez rehabilitację na najwyższym poziomie, odzyskanie przez nich pełnej sprawności fizycznej i szybki powrót do codziennej aktywności.

Ortopedia
Zespół medyczny Rehasport Clinic składa się z ortopedów, chirurgów, kardiologów, laryngologów, internistów, ale również z lekarzy medycyny sportowej i dietetyków. Wśród nich znajdują się lekarze z różnych dyscyplin sportowych, będący jednocześnie członkami Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kompetencje kliniczne trójmiejskiej Rehasport Clinic związane są z leczeniem, w tym również operacyjnym, dysfunkcji narządu ruchu, kończyny górnej i dolnej, a także kręgosłupa. W gronie specjalistów trójmiejskiej kliniki są bardzo doświadczeni ortopedzi sportowi.

Diagnostyka
Domeną Rehasport Clinic jest diagnostyka obrazowa urazów i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Odpowiedni dobór badania, umiejętne wykonanie oraz kompetentna ocena często są kluczem do postawienia prawidłowego i pełnego rozpoznania, czy też monitorowania procesu terapeutycznego. Trójmiejski oddział Rehasport Clinic dysponuje najnowocześniejszymi urządzeniami do wykonywania badań ultrasonograficznych (USG) i radiologicznych (RTG).

Rehabilitacja
Specjalnością Rehasport Clinic jest przede wszystkim rehabilitacja ortopedyczna, sportowa, a także neurologiczna. Proces rehabilitacyjny odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi pomiarowych określających parametry izokinetyczne, izometryczne oraz izotoniczne badanych grup mięśniowych. Protokoły rehabilitacyjne opracowane przez zespół fizjoterapeutów Rehasport Clinic koncentrują się na zminimalizowaniu efektów urazu i pomaganiu pacjentom w radzeniu sobie z fizycznymi ograniczeniami oraz na szybkim powrocie do pełnej sprawności.

Sport
Wszystkie nowoczesne systemy treningowe na świecie wspierane są przez nauki medyczne. Z tego też powodu profesjonalni sportowcy, a także amatorzy zdrowego stylu życia wymagają specjalistycznej pomocy medyczno-sportowej. Trójmiejska Rehasport Clinic opracowała własny model treningu funkcjonalnego, kształtując fundamentalne wzorce ruchowe, które leżą u podstawy motoryczności człowieka. Specjalistyczne zajęcia odbywają się pod okiem Mariusza Golińskiego, który jest trenerem przygotowania motorycznego kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Zajęcia fitness prowadzi Małgorzata Wisterowicz-Grzywacz.

Oferta Rehasport Clinic nie jest skierowana wyłącznie do zawodników. Z usług trójmiejskiej kliniki, która jest jedną z najprężniej rozwijających się instytucji medycznych w Polsce, korzystają również ludzie którzy na co dzień nie są związani z wyczynowym sportem, lub zajmują się nim czysto rekreacyjnie.

Rehasport Clinic mieści się w ERGO ARENIE (wejście C2 i C3) przy Placu Dwóch Miast 1 (tel.: +48 58 769 73 00; tel. kom.: +48 601 870 760; email: trojmiasto@rehasport.pl).