„Pomorskie dla Zdrowia” – pod takim hasłem odbędzie się, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, kolejna Aktywna Niedziela w ERGO ARENIE. Już 24 czerwca w godz. 11:00-17:00 zapraszamy Państwa na rodzinny festyn przed gdańsko-sopocką halą (Plac Dwóch Miast), gdzie czekać będą lekarze specjaliści, profilaktycy, trenerzy, sportowcy oraz psychologowie.

Współorganizatorami imprezy są Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla małych pacjentów Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie.

Podczas festynu zapraszamy Was do odwiedzenia trzech Stref, w których o Waszą kondycję i dobre samopoczucie zadbają eksperci.

STREFA ZDROWIA

Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci Pomorskiego Centrum Reumatologicznego zaprasza rodziców z dziećmi do przestrzeni A1 hali (wejście główne).

Przy stanowisku Szkoła Zdrowych Pleców proponujemy Państwu konsultacje z zakresu profilaktyki wad postawy, a także ćwiczenia i pokazy dla dzieci. Poznacie m.in. Słonia w Plecaku, czyli odpowiedź na pytanie: jakie ciężary dźwigają dzieci na swoich plecach? Dzieci zapraszamy także na spotkanie z psychologiem Panią Magdaleną Bilicką – Siewert, która będzie opowiadać o emocjach.

W programie nagrody – niespodzianki dla aktywnych rodziców.

W namiotach przed halą do państwa dyspozycji będą lekarze specjaliści: Onkolog, lekarz Rehabilitacji, Reumatolog oraz Ortopeda. Będziecie mogli Państwo skorzystać z zabiegów fizykalnych (krioterapia miejscowa, naświetlania lampą bioptron) oraz porad dotyczących przeciwdziałaniu osteoporozie, bólom przeciążeniowym pleców i stawów. Panie skorzystają z fachowej wiedzy na temat samobadania piersi, a terapeuci zaproszą do wspólnych ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni i ruchomość stawów przy użyciu taśm terapeutycznych. Na festynie pojawi się też punkt Akademii Walki z Rakiem oraz Komórka Zdrowia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Sopotu, gdzie wykonacie Państwo podstawowe badania.

Izba Pielęgniarek i Położnych zaprasza panie w ciąży na konsultacje.

Wśród partnerów wydarzenia znalazło się Centrum Medycyny Sportowej Rehasport Clinic, które w swoim namiocie poza poradami fizjoterapeutycznymi ( bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych) proponuje badanie postawy ciała – ocena postawy ciała u dzieci 6-14-letnich, porady dietetyczne – pomiar masy ciała, analiza składu ciała, konsultacja dietetyczna, badania podstawowe: pomiar glikemii, saturacja (wysycenie krwi tlenem), pomiar tętna i ciśnienia tętniczego oraz konsultacje trenerskie – porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo).

STREFA SPORTU

O godzinie 11 wystartuje sesja relaksacyjnej jogi (konieczność posiadania własnej maty), o 12:30 kalistenika z piłeczkami, o 14:00 wyruszymy na trening z kijami Nordic, a od 15:30 do zakończenia imprezy ćwiczyć będziemy energetyczną zumbę. Miłośnikom fitnessu zaproponujemy również ćwiczenia z taśmami. Na poszczególne jednostki treningowe ruszać będziemy sprzed wejścia głównego do hali (A1).

Miasteczko sportowe w obrębie boiska przed halą przygotują kluby sportowe grupy Trefl. Siatkówka (12:00-13:00) i koszykówka (13:00-14:00) dla wszystkich pozwolą uwolnić endorfiny całym rodzinom, a najaktywniejszych nagrodzi Stowarzyszenie Trefl Pomorze.

O inne atrakcje dla maluchów zadba Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.

STREFA RELAKSU

W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”, Pani Maria Fall – Ławryniuk z Centrum Zdrowego Odchudzania zaprasza na chwilę wytchnienia przy sokach warzywnych i degustację zdrowej żywności.

Warsztaty psychologiczne z trójmiejskimi ekspertami pozwolą na wyciszenie i dadzą przypływ nowej energii.

Na poniższe zajęcia zapraszamy sali rozgrzewkowej ERGO ARENY (wejście C1), obowiązują zapisy, max. 30 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl

PROGRAM:

11:00 – 12:00 „Mindfullness – Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Jak przestać się martwić i żyć radośnie?” –  Monika Szczerbińska – Inglot

Za sprawą uważności, akceptacji i życzliwości dla samego siebie możemy:

  • lepiej radzić sobie z bolesnymi emocjami,
  • wyzbyć się negatywnego myślenia o sobie,

W czasie spotkania będziemy się zastanawiać :

  • Co przeszkadza nam w czerpaniu satysfakcji z życia?
  • Dlaczego nasze sposoby radzenia sobie z emocjami zawodzą?
  • Jak skutecznie radzić sobie z emocjami?

12:15 – 13:45 „Dlaczego bliscy ludzie najbardziej siebie ranią i czy warto wybaczać? ” – Hanna Wilczyńska – Toczko

Podczas warsztatów porozmawiamy o tym co rani nas najbardziej. I dlaczego właśnie to. Co robić ze zranieniami i jaką siłę ma moc wybaczania.

Hanna Wilczyńska-Toczko – psycholog, terapeuta, trener szkoleniowy, konsultant i dziennikarka radiowa. Prowadzi Studium Mediacji w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Towarzyszy ludziom w rozwoju osobistym i zawodowym, w poszukiwaniu szczęścia i zadowolenia z życia.

14:00 – 15:30 „Jak żyć i kiedy żyć?” – Monika Stankiewicz

Jeżeli chcesz odzyskać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym lub czujesz, że brakuje Ci energii, to ten Warsztat jest dla Ciebie.

Brak równowagi między strefą zawodową a osobistą może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wpływa zarówno na efektywność w pracy, jak i na jakość życia prywatnego. Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na pytania:

  • Czy work life balance to mit?
  • Czy możliwa jest równowaga?
  • Jak zidentyfikować bariery w drodze do osiągnięcia równowagi?

Monika Stankiewicz – coach ACC akredytowany przez przez International Coach Federation, współzałożycielka trójmiejskiego oddziału ICF, konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacjach oraz jako zewnętrzny konsultant. Pracuje z ludźmi dla których świat pędzi zbyt szybko. Czują się tym przytłoczeni i zmęczeni, przez co cierpi na tym ich zdrowie i brakuje im energii. Pomaga im ją odzyskać.

15:45 – 17:00 „Kilka słów o tym, że szkoła, młodzież, relacje i social media mogą być zdrowe” – Przemysław Staroń

Przemysław Staroń – psycholog i kulturoznawca, wykładowca sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, wieloletni wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Sopocie, nauczyciel w II LO w Sopocie, koordynator projektów z zakresu wspierania rozwoju seniorów, arteterapeuta i trener kreatywności.

Rodzinny czas spędzimy przy planszówkach od firmy Trefl SA w halowym Pubie Classic (wejście A1).

Udział we wszystkich konsultacjach, badaniach i zajęciach jest bezpłatny! Namówcie rodzinę i znajomych, wspólnie ruszcie „Po zdrowie do ERGO ARENY”! Do zobaczenia na festynie „Pomorskie dla Zdrowia”, niech to będzie zdrowa i Aktywna Niedziela!