Nazwisko tego wybitnego włoskiego tenora z pewnością nie musi być nikomu przedstawiane. Andrea Bocelli jest znanym na całym świecie muzykiem, solistą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Od tamtego czasu artysta sprzedał ponad 80 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe w trakcie których występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla i u stóp Statui  Wolności. Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej,  oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Najnowszy film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: „Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli”– dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty. Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

Tytuł mistrza muzyki operowej to niewątpliwie ogromny sukces. Andrea Bocelli posiada również umiejętność grania na wielu instrumentach muzycznych, co zdecydowanie wzbogaca jego już i tak wyjątkową karierę, bezdyskusyjnie czyniąc go fenomenem na skalę światową. Przez lata swojego dorobku muzycznego zdobywał szczyty wielu list przebojów. Wydał czternaście albumów, wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną. Od początku swojej kariery Andrea Bocelli miał zaszczyt występować przed największymi osobistościami dzisiejszego świata. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych.

Andrea Bocelli powraca do Polski. 26 stycznia 2019 roku wystąpi w gdańsko-sopockiej  ERGO ARENIE. Tenor zaprezentuje swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna oraz wyjątkowi goście m.in. światowej sławy sopranistka.

Więcej informacji na www.makroconcert.pl  / www.facebook.com/makroconcert  oraz www.andreabocelli.com  / www.facebook.com/andreabocelli


Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące koncertu

 

1. Gdzie kupię bilet?

Koncert wyprzedany, biletów brak!

2. Jestem osobą niepełnosprawną – gdzie kupię bilet i czy obowiązuje mnie zniżka?

 • Biletów brak, opiekun  osoby niepełnosprawnej  poruszającej się wózku inwalidzkim musi mieć bilet

3. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?  

 • 17:30 – otwarcie wejść
 • 19:00 – 19:50 I część koncertu
 • 19:50 – 20:05 przerwa 15 min
 • 20:05 – 21:00 II część koncertu

4. Od której godzinie można wejść na obiekt?

 • wejście na obiekt będzie możliwe od godz. 17:30

5. Czy można wnosić na obiekt sprzęt audio – wideo?

 • Na koncert można wnosić aparaty fotograficzne – wyjątek stanowią aparaty profesjonalne – w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

6. Gdzie i w jaki sposób mogę uzyskać akredytację?

7. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

 • nie

8. Czy w ERGO ARENIE jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE  jest nieobowiązkowa, płatna  – 3 zł.

9. Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.

Bilet parkingowy dla samochodów osobowych do nabycia w cenie 20 zł. Bilet parkingowy dla autobusów kosztuje  50 zł. Płatność TYLKO GOTÓWKĄ!

Bilety na parking można zakupić drogą online w przedsprzedaży w cenie 18 zł (do 24h przed wydarzeniem): https://www.eventim.pl/

10. Czy i gdzie na obiekcie będzie można coś zjeść/pić?

Na obiekcie funkcjonują  PUB, Food Court, Bar na poziomie 6, a także mobilne punkty sprzedaży

Uwaga!! Zakaz wnoszenia jedzenia oraz picia na trybuny!!!

Bilety

Bilety w sprzedaży:

w kasie nr 2 ERGO ARENY,
poprzez  strony: www.eventim.plwww.ebilet.pl,
oraz w salonach sieci Empik,  Media Markt, Media Expert, Saturn

Bilety VIP dostępne pod adresem vip@ergoarena.pl lub numerem telefonu 58 76 72 132.

Bilet VIP z cateringiem w cenie 699pln zawiera:

 • bilet w loży 409
 • obsługę hostess
 • dedykowane wejście VIP
 • bezpłatną szatnie,
 • catering (menu dostępne tutaj)
Eventim.pl
Kup bilet
Parking
Kup bilet
Bilet VIP
Kup bilet