Data wydarzenia 12.03.2022 godz. 19:00

Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu

Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia…
… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

www.musicalmetro.pl

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem
a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie,
o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna MIKLASZEWSKIE
muzyka – Janusz STOKŁOSA
scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz JÓZEFOWICZ
wystąpią: Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Kuba JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Natalia SROKOCZ, Magda DĄBKOWSKA i inni…

Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy

prapremiera – 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Musical METRO to legenda polskiej rozrywki. To kultowy polski musical grany nieprzerwanie od 30 lat.
Teraz wyrusza w trasę po Polsce aby występami na żywo  uświetnić jubileusz 30-lecia powstania.
Trzecie na trasie po Śląsku i Krakowie jest Trójmiasto, gdzie w spektakularnym  miejscu jakim niewątpliwie jest jedna z największych w Polsce hala widowiskowo-sportowa ERGO ARENA, odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert. Występ ten zrealizowany zostanie z rozmachem i perfekcjonizmem na jaki stać jego reżysera – Janusza Józefowicza.

(…)Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów. Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego,
a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę
/Antena/* do dziś Metro zagrano ponad 2300 razy

Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatora.

Organizatorzy: Studio BUFFO oraz Impresariat edma.art Edward Małek, tel. 506 55 39 37

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia?

Aktualnie bilety do nabycia są na stronach: eventim.pl, ebilet.pl, edmaart.pl, abilet.pl,kupbilecik.pl, biletyna.pl.

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Bilet jest jednorazowy, wychodząc poza teren obiektu nie ma możliwości ponownego wejścia z tym samym biletem. Bilet można pokazać zarówno w wersji elektronicznej, np. na telefonie, jak i wydrukowany w wersji papierowej.

Ceny biletów/ czy są bilety zniżkowe?

Bilety będą sprzedawane są w dwóch pulach:

I – przedsprzedaż, ceny promocyjne do 2.01.2021

II – ceny regularne od 3.01.2022 do dnia wydarzenia

CENY BILETÓW W I PULI: 99 zł, 109zł, 119 zł, 139 zł, 159 zł, 169 zł, 179 zł, 219 zł

CENY BILETÓW W II PULI: 120 zł, 130 zł, 140 zł, 160 zł, 180zł, 190 zł, 200 zł, 240 zł

Nie ma biletów ulgowych/zniżkowych.

Osoby niepełnosprawne: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Bilety dla osób niepełnosprawnych i opiekunów można zakupić bezpośrednio u organizatora tel. 501 285 863 e-mail: ada@edmaart.pl, na stronie edmaart.pl lub abilet.pl.

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? 
Czas trwania przedstawienia: 19:00 – 21:00.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren imprezy oraz używania w trakcie jej trwania aparatu fotograficznego, kamery lub innego rodzaju sprzętu nagrywającego audio-video.

W jaki sposób uzyskać można akredytację? Aby uzyskać akredytację należy współpracować z organizatorem przy promocji wydarzenia.

Czy w ERGO ARENIE będzie depozyt? Nie.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie.

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, koszt szatni to 5 złotych za sztukę.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Czy możliwy jest zakup biletu na parking w przedsprzedaży? Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Wjazd na parking kosztuje 30 zł dla samochodów osobowych,  50 zł dla autobusów. Przedsprzedaż uruchomiona zostanie ok. miesiąc przed wydarzeniem.

Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich indyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. 

Merchandising – czy na terenie hali możliwy będzie zakup koszulek, płyt itp.? Tak, na terenie hali będzie stoisko Studia Buffo, gdzie będzie można nabyć gadżety związane ze Studiem Buffo i Musicalem Metro.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie funkcjonuje Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na kondygnacji  1 i 3. 

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą (od poniedziałku do piątku) pod numerem telefonu: + 58 76 72 101 (08:00 – 16:00)  oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl

Bilety

Bilety są do nabycia na stronach:

eventim.pl, ebilet.pl, edmaart.pl, abilet.pl,kupbilecik.pl, biletyna.pl

Bilety są sprzedawane w dwóch pulach:

I – przedsprzedaż, ceny promocyjne do 2.01.2021

II – ceny regularne od 3.01.2022 do dnia wydarzenia

CENY BILETÓW W I PULI: 99 zł, 109zł, 119 zł, 139 zł, 159 zł, 169 zł, 179 zł, 219 zł

CENY BILETÓW W II PULI: 120 zł, 130 zł, 140 zł, 160 zł, 180zł, 190 zł, 200 zł, 240 zł