Gdańska ERGO ARENA po raz kolejny będzie gościła najwybitniejsze drużyny i zawodników podczas Finału Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. W dniach 19-23 lipca 2023 roku na kibiców czekać będą spotkania najlepszych ośmiu zespołów tegorocznej edycji VNL, w tym oczywiście reprezentacji Polski. Tegoroczna odsłona turnieju jest już piątą w nowej formule, ale po raz pierwszy to Polska została mianowana gospodarzem turnieju finałowego.

Pierwsze dwa dni turnieju, 19 i 20 lipca, to mecze ćwierćfinałowe – wyłonią one zespoły, które między sobą walczyć będą o miejsca na podium VNL. 22 lipca rozegrane zostaną spotkania półfinałowe, natomiast 23 lipca zobaczymy mecze o brązowy i złoty medal. Wierzymy, że w Gdańsku spotkamy się z najlepszymi kibicami na świecie, by wspólnie dopingować siatkarzy podczas meczów o najwyższą stawkę!

NIEZBĘDNIK WIDZA (FAQ) ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ.

Przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że mecze VNL  zaliczane są do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Kierując się potrzebą zachowania płynności ruchu kołowego może dojść do sytuacji, w której pojazdy, pomimo wolnych miejsc na parkingu przy ERGO ARENIE, kierowane będą na pobliski, płatny parking przy ul. Łokietka. Prosimy o stosowanie się do poleceń i informacji służb parkingowych i Policji.

Opłacenie parkingu w aplikacji ePARK po zaparkowaniu to zaoszczędzony czas, na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejną usługę. Więcej informacji: https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej w każdy dzień meczowy, którzy pokażą swoją podróż na to wydarzenie w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali we współpracy z sopockim MOSiRem przewidział podwójne wejściówki na najdłuższe molo nad morzem Bałtyckim, a pierwsza osoba, która się oznaczy dodatkowo otrzyma dwa bilety na rejs Statkiem Pirata!

Przyjedź do hali z wyprzedzeniem i skorzystaj ze specjalnej oferty gastronomicznej – na hasło #DobryDojazd napoje i przekąski dostaniesz w super cenach! Promocja kończy się pół godziny przed startem pierwszego meczu każdego dnia turnieju.

Harmonogram Finałów Siatkarskiej Ligi Narodów

19.07.2023, środa

17:00 USA – FRANCJA
20:00 ARGENTYNA – WŁOCHY

20.07.2023, czwartek

17:00 JAPONIA – SŁOWENIA
20:00 POLSKA – BRAZYLIA 

22.07.2023, sobota

17:00 półfinał 1 POLSKA – JAPONIA
20:00 półfinał 2 USA – WŁOCHY

23.07.2023, niedziela

17:00 mecz o 3 miejsce JAPONIA – WŁOCHY 
20:00 mecz o 1 miejsce POLSKA – USA

Bilety